Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Evlensem mi evlenmesem mi?

F

fiesta73

Guest
Mutlu olmak için evlenmek mi gerekiyor yoksa sultanlığın tadını çıkarmak mı?

Her kadının evliliğe bakış açısı farklıdır. Bazıları için bekar olmak bir yaşam biçimidir... Bazıları için ise, hayatı paylaşmak kadar güzel bir olgu yoktur. Peki hangisi doğru? Yapılan araştırmalara göre, doğru erkekle evlenmeyen bayanların, ömür boyu mutsuz oldukları ortaya çıktı. Elbette istisnalar hariç. Ancak bayanların birçoğu, hayatı paylaşmanın doğruluğuna inanıyor. Evde, gün içinde yaşanan üzüntü ve mutlulukları, eşiyle paylaşmak isteyen bayanlar kısa sürede evliliği seçiyor. Ancak bekar olup ve eve arkadaşlarını veya akrabalarını çağırarak eğlenceli bir gece geçiren ve bundan keyif alanlar da var.

Evliliğe karşı olanlar bile bir gün doğru kişiye rastladıklarını hissettiklerinde, hayatlarını o insanla geçirmek ister. Fakat o kişiyi bulana kadar çeşitli ilişkiler yaşar ve birçok kişiyi dener. Yaş ilerledikçe doğru insanı bulamadığını düşünüp içten içe panik yaşar. Çünkü bir gün gözünüzün kenarında çizgilerle ve yorgun bir kalple uyandığınızda, yanınızda yatan bir hayat arkadaşı olmamasından korkulur. Tüm bunların yanında kendi yolunuzu çizdiğinizi, birlikteyken mutsuz olmaktansa yalnız ama huzurlu olmayı seçtiğinizi kendinize göstermeye çalışırsınız. Bu kendinize olan güveninizi güçlendiren bir seçimdir. Fakat yine de içinizdeki "paylaşma" arzusunu bir türlü söndüremezsiniz.

Evli çiftler ne diyor?

Hayatını bir kişiyle paylaşan kadınlar özellikle uzun süredir evlilerse yalnızken her şeyin çok farklı olduğunu söyler ve sık sık eski günleri özlediklerini dile getirir. Hiç kimseye hiçbir konuda hesap vermemek, eve istediği saatte gelmek kısaca "özgür" olmak evli kadınların en çok özlem duyduğu olgulardan biridir. İki kişi yerine "tek" kişi olarak sadece yüreğinin gösterdiği yere gitmek evlilerin çok uzun zaman önce unuttuğu bir kavramdır.

Başka bir forumda bir bayandan ALINTIDIR.

R

ra82

Guest
bence her evlilik için geçerli değil eşlerin birbirine saygı ,sevği ve dürüstlüğü bitmediği sürece sorun yok ....

F

fiesta73

Guest
bence her evlilik için geçerli değil eşlerin birbirine saygı ,sevği ve dürüstlüğü bitmediği sürece sorun yok ....
Zaten bu soruda bizler gibi kararını verip yolunu çizmiş ve o yolda mutlu bir şekilde devam eden kişiler için değil.

Denizce

üye
Local time
17:45
Günümüzdeki evlilikler eskiye oran ile ayni es degerde degil .ekonomik ,teknolojik ,esitlik derken farkli yönde etkiliyor bunlari a$a bilen ciftler mutludur önemli olan saygi yitirilmemeli.. Ama maalesefgünümüzde bosanma oranlari cok fazla

F

fiesta73

Guest
Günümüzdeki evlilikler eskiye oran ile ayni es degerde degil .ekonomik ,teknolojik ,esitlik derken farkli yönde etkiliyor bunlari a$a bilen ciftler mutludur önemli olan saygi yitirilmemeli.. Ama maalesefgünümüzde bosanma oranlari cok fazla
Denizce hakkımda yanlış düşünüp yine fiesta abi ahkam kesmiş demeni istemem. Fakat bir gerçek var ki! 1976 yılından beri tamı tamına 30 yıllık mutlu bir beraberliğim var. Öyleki tüm ekonomik yokluklara, hayat tecrübesi eksikliğine, ve farklı kültürlerden gelen iki kişi olmamıza rağmen, eşim ve ben istikrarlı bir şekilde bu evliliği sürdürebildik. Hani genelde bu tür konularda hep saygıdan bahsediliyor ya. İnan bazı sorunlar karşısında birbirimize o kadar saygısızca davrandık, o kadar birbirimizi yıprattık ama buna rağmen birlikteliğimizin temel besin kaynağı olan sevgi her seferinde tüm olumsuzluklara göğüs gerip birlikteliğimizin idamesinde en büyük hatta ana etken oldu diyebilirim.
İşte bunları yaşamış biri olarak ben israrla sevginin en etkili silah olduğuna inanıyorum. Yaşanabilecek ekonomik ve sosyal krizleri de, anlamsız kıskançlık krizlerini de, ve bunların sonucu eşlerin birbirlerine yaptığı saygısızlıklarıda dezenfekte edebiliyor SEVGİ. Yani dünyadaki en güçlü şey bence sevgidir. Kimse sevgisiz kalmasın. İşte en büyük yoksullukta sevgisizliktir. Kal sağlıcakla ve sevgiyle...:36_3_16:

Denizce

üye
Local time
17:45
Denizce hakkımda yanlış düşünüp yine fiesta abi ahkam kesmiş demeni istemem. Fakat bir gerçek var ki! 1976 yılından beri tamı tamına 30 yıllık mutlu bir beraberliğim var. Öyleki tüm ekonomik yokluklara, hayat tecrübesi eksikliğine, ve farklı kültürlerden gelen iki kişi olmamıza rağmen, eşim ve ben istikrarlı bir şekilde bu evliliği sürdürebildik. Hani genelde bu tür konularda hep saygıdan bahsediliyor ya. İnan bazı sorunlar karşısında birbirimize o kadar saygısızca davrandık, o kadar birbirimizi yıprattık ama buna rağmen birlikteliğimizin temel besin kaynağı olan sevgi her seferinde tüm olumsuzluklara göğüs gerip birlikteliğimizin idamesinde en büyük hatta ana etken oldu diyebilirim.
İşte bunları yaşamış biri olarak ben israrla sevginin en etkili silah olduğuna inanıyorum. Yaşanabilecek ekonomik ve sosyal krizleri de, anlamsız kıskançlık krizlerini de, ve bunların sonucu eşlerin birbirlerine yaptığı saygısızlıklarıda dezenfekte edebiliyor SEVGİ. Yani dünyadaki en güçlü şey bence sevgidir. Kimse sevgisiz kalmasın. İşte en büyük yoksullukta sevgisizliktir. Kal sağlıcakla ve sevgiyle...:36_3_16:

Ben zaten eskiden evliliklerin daha özverili paylasimci. olmasini kast etmistim fies agbi. maalesef günümüzde cifler ayni özveriyi sunmuyorlar birbirlerine bunun adida cag atlamak oluyor sanirim tabiki arada istisnalarda kaideyi bozmaz..bence sayginin bittigi yerde sevgide tükenmistir (Bence ) diyorum. Evlilginin dahada mutlu huzurlu sevgi ile devam etmesi dilegiyle.. :36_3_16:

F

fa77

Guest
hepinizin yazıları çok hoş saygı ve sevgi bu zaten günlük yaşantımızada uygulanması gereken bir değer sadece evlilikte değil ;)
sevgiler...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8