Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Dreambox TRT-NTV Spor CCcam Bıss OK Plugıns(Enıgma1)

MÜDÜR Yardımcısı

Forum Elektronikçisi HATAY
Local time
23:09
Web sitesi
www.türkiyeelektronikçileri.org
Bu plugınsi hazırlayan İstmein arkadaşa emekleri için çok teşekkür ederim.

Evet özellikle Server olarak CCcam emu yu kullanan arkadaşların kullanmasını tavsiye ederım herhangi bir şekilde CCcam restart etme ke y atma işlemi yok. Çünkü verdiğim dosya plugıns ve plugıns kullandığı ke y dosyalarıdır.

TRT kanallları ve NTV spor çin hazırlanan bu plugıns çalışma mantığı SARI tuş yardımı ile çalışmasıdır. Örnek vermek gerekirse NTV spor da maç var SARI tuşa basıyoruz NTV sporu seçiyoruz ve sonra NTV sporu açıyoruz kanal açık eğer açılmazsa DHA FEED kanalını açın ardından NTV sporu açın kanal açılacaktır aynı işlem TRT içinde geçerlidir.

Aşağıda verdiğim dosyada iki adet dosya mevut Biss ve Plugıns.

İlk önce plugıns klasörünün içindeki dosyları VAR-TUXBOX-Plugıns klasörünün içine atın CH mod değerlerini 755 yapın.

Daha sonra Biss klasörünü direk klasör halinde VAR içine atın aşağıdaki şekilde VAR içinde Biss kalösür oluşacak. Biis klasörü içinde kanallara ait ke y kodlarının yazılı olduğu dosylar mevcut eğerki kanallara ait ke y ler değişirse burdaki dosyaları notdefteri yada kullandığınız FTP programlarını düzenleme menüsü ile düzenleyebilirsiniz.

dream2n.jpg

Sarı tuşa bastığınız zaman aşağıdaki gibi kanal plugınsleri çıkar hangi kanalı seyredeceksenız o kanala ait plugıns seçiniz.

dream1e.jpg

Verdiğim dosyaları Dreambox yuklemek için Flaşh FXP ve Cute FTP programlarını kullanabilirsiniz aşağıdaki linkte hem anlatım hemde programları bulabilirsiniz.

NOT:BURASI ONEMLI BU DOSYALAR SADECE CCCAM ICIN BASKA EMU KULLANIYORSANIZ ORNEK GBOX /var/k.e.ys KLASORUNUN
YEDEGINI ALIN CUNKU SARI TUSTAN IZLENILEN KANALI TIKLAYINCA /var/k.e.ys ICINDE NE VARSA SILINIYOR SONRA
CONFIG DOSYAM SILINDI DIYE SITEM ETMEYIN DOSYALAR SADECE CCCAM TUM VERSIYONLARI ICIN

Ekli dosyalar

• Dreambox CCcam Biss OK.rar
    4.3 KB · Görüntüleme: 354

clinDoeil

New member
Local time
Bu plugınsi hazırlayan İstmein arkadaşa emekleri için çok teşekkür ederim.

Evet özellikle Server olarak CCcam emu yu kullanan arkadaşların kullanmasını tavsiye ederım herhangi bir şekilde CCcam restart etme ke y atma işlemi yok. Çünkü verdiğim dosya plugıns ve plugıns kullandığı ke y dosyalarıdır.

TRT kanallları ve NTV spor çin hazırlanan bu plugıns çalışma mantığı SARI tuş yardımı ile çalışmasıdır. Örnek vermek gerekirse NTV spor da maç var SARI tuşa basıyoruz NTV sporu seçiyoruz ve sonra NTV sporu açıyoruz kanal açık eğer açılmazsa DHA FEED kanalını açın ardından NTV sporu açın kanal açılacaktır aynı işlem TRT içinde geçerlidir.

Aşağıda verdiğim dosyada iki adet dosya mevut Biss ve Plugıns.

İlk önce plugıns klasörünün içindeki dosyları VAR-TUXBOX-Plugıns klasörünün içine atın CH mod değerlerini 755 yapın.

Daha sonra Biss klasörünü direk klasör halinde VAR içine atın aşağıdaki şekilde VAR içinde Biss kalösür oluşacak. Biis klasörü içinde kanallara ait ke y kodlarının yazılı olduğu dosylar mevcut eğerki kanallara ait ke y ler değişirse burdaki dosyaları notdefteri yada kullandığınız FTP programlarını düzenleme menüsü ile düzenleyebilirsiniz.

dream2n.jpg

Sarı tuşa bastığınız zaman aşağıdaki gibi kanal plugınsleri çıkar hangi kanalı seyredeceksenız o kanala ait plugıns seçiniz.

dream1e.jpg

Verdiğim dosyaları Dreambox yuklemek için Flaşh FXP ve Cute FTP programlarını kullanabilirsiniz aşağıdaki linkte hem anlatım hemde programları bulabilirsiniz.

NOT:BURASI ONEMLI BU DOSYALAR SADECE CCCAM ICIN BASKA EMU KULLANIYORSANIZ ORNEK GBOX /var/k.e.ys KLASORUNUN
YEDEGINI ALIN CUNKU SARI TUSTAN IZLENILEN KANALI TIKLAYINCA /var/k.e.ys ICINDE NE VARSA SILINIYOR SONRA
CONFIG DOSYAM SILINDI DIYE SITEM ETMEYIN DOSYALAR SADECE CCCAM TUM VERSIYONLARI ICIN

HOCAM PAYLASIMIN ICIN TESEKKURLER... BEN AYNISINI YAPTIM ANCAK YINE ACILMIYOR KANALLAR... HATTA SARI TUSA BASTIGIIMDA MESELA NTVSPOR VE DIGER BISS IZLE DIYE YAZIYOR...ONA TIKLAYINCA ÇALIŞTIRILAMIYOR DIYE BIR IKAZ VERIYOR... (HAKLARI KONTROL ET ) DIYE YAZIYOR... NE YAPMAM LAZIM YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM

srdrsrdr

New member
Local time
son cvp yazılalı baya olmuş ama bu günlerde laliga yeniden başlıyor eminim benim gibi birçok kişi ntvspor u açmanın derdinde.dün akşam verilen plugin leri yükledim.sarı tuşa bastım arkadaşın dediği gibi ikaz verdi ftp programı ile izinlerin hepsini açtım.sorun düzeldi.ke y ler değişmiştir muhtemelen bugun deneyecem bakalım açabilecekmiyiz kanalı.

zeybekv

New member
Local time
drambox 500s ntvspor da maçları açmıyor daha önce dha üzerine geliyor ve ntvspor şifresi açıloyordu şimdi yok birçok şifre değiştirdim yine yok ustalarımdan yol göstermelerini rica ediyorum.
teşekkürler

opara

New member
Local time
srdrsrdr kardeşim nasıl açtığını resimli yada detaylı açıklarsan benim gibi aşina olmayanlarda öğrenir ben ne yaptıysam açtırtamadım bi yardım eli uzatın

uşaklı64

New member
Local time
arkadaşlar bu konuda bende muzdarip olmuştum ama en sonunda çaresini buldum bir siteden bu konuda bilgi aldım .çaresi 1.38 mg camd eğer cccam 2.03 kurulu ise bissleri cccam 2.03 le değil birde 1.38 mg camd indireceksiniz onunla açtıracaksınız.benkurtuldum darası sizlere dediğimi yapın ha unuttum söylemeyi birde tuxbox indirip ftp ile cw constant dosyası atmayı unutmayın. kolay gelsin

uşaklı64

New member
Local time
resimle anlatmaya gerek yok bu dediklerimi aynen uygulayın ve bana bir teşekkür yeter.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8