Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Dar Ağacinda 3 Fidan!!!

marzubalı

Banned
Local time
15:15
deniz2.jpg

Deniz Gezmiş
Yusuf Aslan
Hüseyin İnan

Darağacında üç fidan 6 mayıs 1972 sabahı Türkiyenin tam bağımsızlığı uğrunda ölüme gittiler.
Öyle bir can vardır ki , bir can, bir duygunun simgesi olur. Bütünleşir o duyguyla.. anlamı derinleşir..
ölümle ikiye bölünmek istenen şeydir bu.. kimisi yaşatmanın saflarında kenetlenir, kimisi öldürmek için pusya yatar; en karanlık yollarını arar can almanın..
Halkın umudu bir nehre benzer ve o nehri besleyen sular vardır...
06 Mayıs 1972.., Ve Deniz Ve Hüseyin Ve Yusuf..

İşte ölüm arayıcılar, bu nehrin önü kesilsin isterler; önü kesilen nehir derinleşir, taşar ; kurusun isterler bu nehi, sularını göz bağında bulandırırlar, fakat bakarlar ki dağ su olur, göz yaşı irileşir, dağlaşır, nehre doğru yuvarlanır... dağ diplerinde ve dağ diplerini omuzlaya omuzlaya köpürür giderr o nehir..
nice isimsiz yiğitler düşmüştür bu dövüşte..ne var ki çoğalan acının da bir taşma anı vardır.. Canlanır.. kimisi onun soluğu kesilsin ister, kimisi daha gür yaşasın diye canını canına , sesini sesine katar.. işte o an umudun hesap anıdır..
inançları uğruna ölümün eşiğinde bükülmeden duranları, varolalı beri tanır dünyamız.. çünkü bazı ölüler dünyanındır..
Unuttuk mu sandın DENİZ, unuttukmu sandın HÜSEYİN, unuttuk mu sandın YUSUf..
ben unutmadım.. ne sizi unuttum ne bu uğurda ölenleri...
ölüme giderken haykırdığınız gibi haykırıyorum : YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE, KAHROLSUN EMPERYALİZM

marzubalı

Banned
Local time
15:15
En uzun koşuysa elbet
Türkiye'de de devrim,
O, onun en güzel yüz metresini koştu
En sekmez lüverin namlusundan fırlayarak...
En hızlısıydı hepimizin,
En önce göğüsledi ipi... Acıyorsam sana anam avradım olsun,
Ama aşk olsun sana çocuk, aşk olsun..!

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8