Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

cem papilla hakemliği bıraktı

TR61

Vip
Local time
22:48
Cem Papila hakemliği bıraktı!

A klasmanı futbol hakemlerinden Cem Papila yaklaşık 2 saat önce Merkez Hakem Kurulu Başkanı Mustafa Çulcu'ya arayarak hakemlik görevinden istifa ettiğini söyledi. Papila bu kararı FIFA listesinden çıkartılması üzerine aldığını belirtirken şunları söyledi.

" Ben hayatım boyunca hedeflerim için yaşadım. Kendime çizdiğim bir yol vardı. Gerçekleştirmek istediğim hedefler doğrultusunda da devam ediyordum. En büyük amacımda FIFA'da yükselmekti. Bir kademe yükselmiştim. 4. kademeye çıkmayı beklerken FIFA listesinden çıkartıldığımı öğrendim. Ortada bir hedef kalmamıştı. Sonuçta istifa etmeyi uygun gördüm".

Cem Papila FIFA listesinden çıkartılmasını da beklediğini söylerken" Bu karar benim için sürpriz olmadı. Özel sebeplerden dolayı böyle bir karar alınacağını tahmin ediyordum. Yarın yazılı olarak Merkez Hakem Kurulu'na istifamı sunacağım. Ama spor camiasından kopmak istemiyorum. Önümüzdeki haftalarda gözlemcilik yapmak istiyorum" dedi. Papila FIFA listesinden çıkartılmasına neden olduğunu iddia eden özel sebepler konusunda ise bir açıklama yapmak istemedi.

Yaşanan bu gelişme üzerine Merkez Hakem Kurulu başkanı Mustafa Çulcu şunları söyledi.

" Cem Papila bana istifa etmek istediğini söyledi. Ben de bunun kendi düşüncesi olduğunu ve saygı duyacağımı belirttim. Ama şunu söylemek istiyorum. Bana ulaşmış resmi bir yazı yok. Bir hakem görevini bırakma isteğini bize resmi yazı ile bildirmelidir. Yarın bu yazıyı yollayacağını söyledi. Eğer yarın istifa dilekçesi bize ulaşırsa, kabul ederiz. Bu karar Cem Papila'nın kendi tasarrufudur. Ben onun adına bir yorum yapamam. FIFA listesinden çıkartılmasında Futbol Federasyonu’nun kararıdır. Listeye alınması da, çıkartılması da futbol federasyonunun bir tercihidir.

A

alpalaba

Guest
helal olsun papilaya ben bunu istiyrdum olmadı bu yok demekki

F

fiesta73

Guest
cem papila helal olsun konusunda zırnık yok. Neyine helal olsun demişsin ercü abi inan çözemedim. Bu adam hata yapmıyordu kasıtlı olarak ve bilerek istediği takımın lehine istemediği takımın da aleyhine çok rahat düdük çalabiliyordu. Sonrasında da ben öyle gördüm ve vicdanım rahat diyebilecek kadar da pişkindi. Haberin ne kadar gerçek olduğunu bilmiyorum ama eğer doğru ise hakemlik camiasından bir mesleğini kötüye kullanan hakem daha eksilmiş olacak. İnşallah diğerleride bu şekilde temizlenir.

jackall

Guest
Local time
eeee bendende o kadar

Ödül Avcısı

New member
Local time
iyi yapmış.. yerinde alımış bir karar. üzülenden çok sevinen olacaktır.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8