Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Bu kişiyi listenize eklemek için tıklayın

Turkiye-Sevd@lisi

New member
Local time
21:31
Ezanlarin Yukseldigi Minarelerden,Ay Yildizin Golg
MSN veya yeni adıyla Windows Live'da bir arkadaşım 3 senedir böyle bekliyor... du..
Format veya MSN’i baştan kurmak hiç bir işe yaramıyor, denedim. Bu hastalığın belirtileri ise şöyle:

• Arkadaşınız bir süre geçtikten sonra “nick”iyle değil, email adresiyle görünmeye başlıyor.
  • Sık sık “Nick konuşmadan ayrıldınick@hotmail.com konuşmaya katıldı gibi sürekli gidip gelen mesajlar oluşuyor.
  • Sanki sık sık bağlantısı kopuyormuş gibi e-mail adresiyle konuşmaya başlıyor. Daha kötüsü konuşma ekranında nick@hotmail.com listenizde değil. Bu kişiyi listenize eklemek için tıklayın şeklinde bir bant beliriyor.

Halbuki dosttuk değil mi? Birbirimizin listesindeyiz , çevrimdışı görünmüyor da. Malesef sorun nesilden nesile , Windows Live sunucularında da kaydedilen kişi listenize de bulaşıyor. Yani kısacası eğer sorunu bir kere çözmesseniz, bilgisayarınıza istediğiniz kadar format atın, msn’i kaldırıp tekrar kurun düzelmiyor.

Bunca zamandır niye araştırmadım bilmiyorum, sanıyorum karşımdakini sık sık bağlantısının koptuğunu düşündüğümden olsa gerek. Her neyse, eğer sizin de böyle bir sorununuz varsa, sizin için bir çözümü var. Hemen MSN’i kapatıyorsunuz, evet, sağ alttaki simgesine sağ tıklayıp, “Çıkış”ı da seçiyorsunuz. Arkasından bu dosyayı indirip, içindeki registry dosyasını çalıştırıyorsunuz.

Peki bu REG dosyası ne yapıyor. Kısacası MSN policy'lerini silerek temizliyor. Merak etmeyin, Windows Live Messenger’ı tekrar açtığınızda bu policy’ler tekrar yazılacak ve kişi listeniz sunucudan da düzeltilecek.

Çok nadir görünen bir sorun diye düşünüyorum, keza kime sorduysam çok garip geldi onlara. Ama eğer sizin de böyle bir "sorunlu" arkadaşınız varsa, devası da bizden olsun...

CHIP Online

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8