Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Bu acıyı kimse yaşamasın

freestar

New member
Local time
08:35
Aile içi şiddet toplumun kanayan yarası. Özellikle de kocasından dayak yyen kadınlar.. Yine öyle bir örnek var karşımızda. Acı dolu bir hayat hikayesi.. Konya'nın Çumra ilçesinden geldi.

Havva K. şu an 23 yaşında. Çileli haytı 14 yaşında başlamış. O yaştayken 24 yaşındaki Kerim A. ile birlikte yuva kurmuşlar. Ama resmi nikahları hiç olmamış. Kocası çalışmıyor, alkol kullanıyor ve kumar oynuyordu. Sürekli dayak yiyordu. Bir kaç gün önce keserle yaralandı. Gözü dönen koca hırsını alamayarak 7, 6, 3 yaşlarında ve 10 aylık çocuklarını da dövüyordu.

Çocuklarıyla perişan oldu, aç susuz kaldı. Çocuklardan biri okula başladı, ama yaşadığı şiddet yüzünden eğitimine devam edemedi.

Sonunda bir tanıdığı vasıtasıyla Sığınma Evi'ne yerleşti. Daha kötüsü ise talihsiz kadının 2 yıl önce yaşadıklarıydı. Onun travmasını hala atlatabilmiş değil. 3 yaşında ölen kızının yüzü gözünün önünden gitmiyor.

3 yaşındaki çocuğunun ikizi vardı. 2 yıl önce, bu kız için kalp ameliyatı için komşulardan para topladı. Parayı birlikte yaşadığı kişi kumarda kaybedince kızı öldü. Kızını kaybetmenin verdiği acıya şiddet, psikolojik sorunlar, 4 çocuğun sıkıntısı eklenince büyük bir dramın ortasında kaldı.

Talihsiz kadın Bakan Nimet Çubukçu'ya seslendi: Yetkililerden bize sahip çıkmalarını istiyorum. Devlet Bakanı Nimet Çubukçu da bir kadın, bir anne... Kendisini benim, çocuklarını çocuklarımın yerine koysun, bize sahip çıksın''

murat

New member
Local time
amin...........

KraLice-

New member
Local time
06:35
cocugu yap yap pespese sirala sonra devlet bize yardim etsin sahip ciksin..

bazen böylelerine hic aciyasim gelmiyor..kiziyorum !

gizem

New member
Local time
AMİN. AMA EĞİTİM ÇOK ÖNEMLİ.PAYLAŞIM İÇİN SAĞOLASIN.:cry_smile:

bedir

New member
Local time
Web sitesi
www.nurpenceresi.com
inanın yazacak okadar çok şey varki.ama nafile.ben dualrıma dahil ettim o gül yüzlü melekleri.kimbilir belki onlara ettiğimiz dualara sebep RABBİM bizleride affeder.mağfiret merhamet rahmet sağnak sağnak insin üstlerine.koklamaya kıyalamıyam gül yüzlü meleklerin........dualarımla

@hmet

UZAKLARDAN
Local time
Amin böylesi sorunlar Türkiyede bitmez.

Denizce

üye
Local time
Siddet ve dayak Her toplumda var. Tabiki egitim herseyin basi ,Ama bazende toplumumuzda evliligi kurtulus olarak görüp daha dogru dürüst tanimadiklari kisiler ile evlenenler var, Yada ailesi tarafindan zorla evlendirilen kücük yasta daha egitimini bile dogru dürüst yapmamis kizlarimiz var. Bu toplumsal yara daha cok sürer böyle.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8