Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Broos Gitti, 5 Oyuncu Kadro Dışı + Para Cezası Bütün Kulübe

zavzagalı

New member
Local time
19:05
Web sitesi
www.arakli.gen.tr
fft1mm786679.jpg

Trabzonspor'da Kasımpaşaspor mağlubiyetinin faturası ağır oldu. Yönetim kurulunun, "İstifa etmen şık olur" dediği teknik direktör Hugo Broos yönetime, 'Tamam bırakıyorum" dedi. İstanbul'da Sadri Şener başkanlığında toplanan yönetim kurulu, kaptan Egemen, Song, Sylva, Gökhan ve Engin'i kadro dışı bırakma kararı aldı. Yönetim ayrıca tüm futbolculara prim yönetmeliğine göre en yüksek miktarda ceza kesti. Kadro dışıların daha da artabileceği belirtildi.
Başkan Sadri Şener, konuyla ilgili olarak DHA'ya yaptığı çok özel açıklamada, "O kulübeye ben otursam bu takım Kasımpaşa'yı mağlup ederdi. Bu mağlubiyeti kabullenemiyorum. Hoca zaten istifa etti. Ama futbolcuların ruhsuzluğu ise beni çok üzdü. Benim tespitlerime göre 5 futbolcu bundan sonra takımdan ayrı olarak çalışacak. Kaptanlığı ile Trabzon'a döndüğümüzde Tolga veya Tayfun'dan birine vereceğiz. Sylva bu sezon kaleye giden topların yüzde 90'ını içeri aldı. Hoca ise yaptığı teknik hataların yanı sıra idari hatalarda yaptı. Hiç maçtan bir gün önce mi deplasmana gidilir. Onun yüzden 4 saat takım ayakta kaldı. Bütün futbolculara maksimum cezayı kestim. Hem de bu para alacaklarından değil. Gelip nakit olarak yatıracaklar kulübün hesabına. Artık bu mağlubiyetleri kaldıramıyorum. Malzemeciden idari kadronun en tepesine kadar olan kişilerde gerekli cezaları ödeyecek. Buna Sportif Direktör Ünal Karaman ve İdari Menacer Caner Çuvalcıoğlu'da dahil" şeklinde konuştu.
Şener, Şenol Güneş'in Pazartesi günü Güney Kore'deki eşyalarını toplayarak Trabzon'a geleceğini belirterek, "Onunla sürekli olarak görüşüyoruz. Yarın takımı yardımcı antrenörler çalıştırır. Şenol Güneş'le anlaşmaya çalışıyoruz. O bizden biri. Eğer yaptığımız bu radikal kararlarda işe yaramazsa biz burada durmayız. O zaman da ne gerekiyorsa yaparız" diye konuştu.

zavzagalı

New member
Local time
19:05
Web sitesi
www.arakli.gen.tr
Şener, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kaybettikleri Kasımpaşa maçının ardından Belçikalı teknik adamları Broos ile görüştüğünü belirterek, "Broos’a ’istifa etmen şık olur’ dedim. O da ’tamam’ dedi" ifadesini kullandı.
Artık mağlubiyetleri kabullenemediğini vurgulayan Şener, Broos’un basına verdiği demeçlerle ve idari anlamda da hatalar yaptığını savundu.

Takımdaki 5 futbolcunun kadro dışı bırakıldığını, bu futbolcuların Gökhan Ünal, Tony Sylva, Rigobert Song, Egemen Korkmaz ve Engin Baytar olduğunu anlatan Şener, "Takımda malzemeciden idari kadroya kadar, yönetmelik gereği verilebilecek en yüksek ceza ne ise onu vereceğim" diye konuştu. Takım kaptanlığının Egemen’den alındığını söyleyen Şener, kaptanlığı Trabzonlu oyuncular Tolga Zengin veya Tayfun Cora’ya vereceklerini kaydetti.

Şener, Güney Kore’nin Seul takımını çalıştıran eski teknik direktörleri Şenol Güneş’in, teknik direktör konusunda en büyük adayları olduğunu belirterek, "Kore’de sözleşmesi bitti. Eşyalarını alıp gelecek. Güneş ile anlaşmak istiyoruz" diye konuştu.

@hmet

UZAKLARDAN
Local time
17:05
En büyük aday Şenol Güneş.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8