Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Bir kupa daha geliyor

@hmet

UZAKLARDAN
Local time
09:28
Bir kupa daha geliyor

Eskişehirspor Kulübü ve Kulüpler Birliği Başkanı Halil Ünal, açıkladı.

090720121517383071419_2.jpg

09.07.2012 Pazartesi - 15:18

Halil Ünal, Göztepe Kulübü Başkanı İmam Altınbaş ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Play-Off sistemini istemediklerini ancak Digitürk Kupası adı altında bir proje üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Tesislerde Göztepe Kulübü Başkanı İmam Altınbaş'ı misafir eden Halil Ünal, Süper Lig'de Play-Off sistemine karşı olduklarını ve bu sistemin yerine Digitürk Kupası altında yeni bir uygulama düşündüklerini belirtti. Ünal, şu şekilde konuştu:

"Kesinlikle Play-Off'u kabul etmiyoruz. Bu konuyla ilgili şahsımın başkanlığında ikinci toplantıyı gerçekleştirdik. Özellikle yayıncı kuruluşun talebi üzerine Play-Off'u değerlendirmeye aldık. Kesin kararımız Play-Off'u oynamıyoruz. 34 haftalık lig periyodunun sonunda Türkiye Süper Ligi'nin şampiyonu, Şampiyonlar Ligi'ne gidecek lig ikincisi, UEFA'ya gidecek diğer takımların belli olmasını istiyoruz. Geniş kapsamlı bir Türkiye Kupası çalışmasını da Türkiye Futbol Federasyonu ile paylaşıyorum. Detaylı açıklamayı Türkiye Futbol Federasyonu yapacak. Play-Off'u istemediğimizi yayıncı kuruluşun CEO'su ve genel müdürüne ilettim. Artık bu konunun gündemimizden çıkmasını, futbolun özünü konuşmamız gerektiğini söyledim. Ama onlar ligimizin kasası. Yayıncı kuruluşun bizden bir talebi var. Bu talebi hala değerlendiriyoruz. Bir toplantı daha yapacağız. Ayrı bir kupadan bahsediyorum. Örneğin Digitürk Kupası diyeceğiz. Bu çalışma biraz ekonomiye dayalı bir çalışma. Konu üzerinde hem Digitürk, hem de biz çalışıyoruz. Havuz konusunda da konuştuğum doğrudur. 4 büyüklerle bir kavga olduğunu düşünen, yazan, söylemde bulunan arkadaşlar bence duyum üzerine hareket ediyor. Böyle bir şey yok."

[FONT=Helvetica,Verdana,Arial]DHA[/FONT]

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8