Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Beşiktaş'ta Eriksson skandalı

kaptan-8

Co Admin
Local time
13:13
230720120933456079694_2.jpg
Samet Aybaba öncesi listenin 1 numarası olan İsveçli teknik adamla resmi sözleşme yapıldığı ve bu nedenle 1 milyon 200 bin Euro tazminat ödendiği ileri sürüldü.

Beşiktaş’ın Avrupa Kupaları’ndan men edilmesine kadar varan mali disiplinsizliğin halen devam ettiği hissi uyandıran olay yaklaşık 1 ay önce gerçekleşti.
İddiaya göre yönetim kurulu, İsveçli teknik adam Sven Goran Eriksson’la el sıkıştı. Her türlü konuda anlaşmaya varan taraflar resmi sözleşme imzalamakta da çekince görmedi! Futbol komitesi başkanı Tamer Kıran, Beşiktaş adına 1 milyon 750 bin Euro’luk kontrata imzayı atıp Eriksson’u Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü olarak atadı.
Ancak Eriksson’un kariyerindeki düşüş ve paraya olan düşkünlüğü camiadan sert bir karşılık buldu. Gelen tepkiler üzerine yönetim geri adım atıp, Samet Aybaba’yla anlaştı. Aybaba’nın ismi resmen borsaya bildirilince, Beşiktaş yönetimi büyük bir sürprizle karşılaştı! Eriksson, avukatları aracılığıyla kulübe ihtarname çekti. Mesaj çok netti: “Ya 1 milyon 300 bin Euro ödersiniz ya da UEFA’ya gideriz ve bu bedelin fazlasını alırız.” Del Bosque davasında ağır bir bedel ödeyen Beşiktaş camiasının ikinci bir tazminat krizini göğüsleyemeyeceğini düşünen yönetim, Eriksson’un avukatlarıyla masaya oturdu. Taraflar 1 milyon 200 bin Euro ödenmesi konusunda anlaştı. Tazminatı yöneticiler kendi ceplerinden ödedi.

Yönetim yalanlamamıştı

Fikret Orman’ın genel kuruldaki rakibi Bülent Deriş de iddialarla ilgili çarpıcı sözler söyledi. Olayı doğrulayan Deriş, “Bu para ödendi. Yöneticiler bizzat ceplerinden verdi. Ama bu olayın takipçisiyiz. Eğer bu para kulübe yıkılmaya çalışılırsa, buna engel olacağız. Hata yapanlar, bedelini ödemeli” dedi. Bir süre önce Eriksson’a tazminat ödendiği iddiaları ortaya atılmış, yönetim kanadı herhangi bir açıklama yapmamıştı. Fikret Orman yönetiminin bu kez nasıl bir tavır takınacağı merak konusu.

Fanatik

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8