Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

beko 70 ekran tv arızası

tahir549

New member
Local time
19:41
arkadaşlar şase numarasında zx8190 yazıyor 70 ekran siyah flat ekranlı bir televizyonum 3 yıllık daha sorunum şu
tv izlerken birden bire yeşile dümdüz ekrana döndü arkada hafif ama çok hafif insanlar görülüyor ama ekranda yeşil hakim oluyor sonra kendine kendine bir müddet sonra kızıla dönüyor kırmızı hakim oluyor dalgaslanma çizgi felan yok dümdüz kırmızı veya yeşil oluyor KUMANDA dan renk ayarları yapıyorum ayarları biraz kurcalayınca normal değil ama karanlık keskinlik ayarları yapınca azda olsa izlenecek kadar düzeliyor ama bu seferde çok karanlık oluyor anlayacağınız renk ayarı kendi kendine değişiyor kanal logo kısmında kırmızı zemin üzerine yazılmış yazılarda yatay bir parlaklık hafifte görünüyor dzgün çalışırken bugün açtım ekranın arkasına giren rgb soketinin orada baya ısınan zener diyotlar gördüm zd701 ve zd702 bu 12v zeneleri değiştirdim 2 saatt çalışsa bozuluyordu 6-7 saat böylece kapağını kapatmadan çalıştırdım hiç sıkıntı yoktu kapağını kapattım 1-2 saat sonra gene eskisi gibi oldu ses herşey normal görüntü bahsettiğim gibi yardımlarınızı bekliyorum.
bu resimdeki tv nin siyahı 70 ekran beko flat ekranlı tv

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8