Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Bayramınız kutlu mu olsun mübarek mi

@hmet

UZAKLARDAN
Local time
14:47
Bayramınız kutlu mu olsun mübarek mi

ismet_berkan_1.jpg

İsmet Berkan’dan bayram yazısı

Mübarek / Kutlu / Hayırlı / İyi bayramlar...

Hürriyet gazetesi yazarı İsmet Berkan Kurban Bayramı'nın ilk gününde köşesini bayram tebriğine ayırdı, ancak farklı bir bakış açısını dile getirdi: Bayramınız kutlu mu olsun mübarek mi? İşte Berkan'ın cevabı..

Çocukken bana ‘Bayramınız mübarek olsun’ demek öğretildi. ‘Bayramınız kutlu olsun’ diyemiyorum.
Ama biliyorum ki çok sayıda insan da ‘Mübarek olsun’ demiyor veya diyemiyor. ‘Ne fark eder hepsi bayram tebriği değil mi’ diyebilirsiniz. Haklısınız da, önemli olan karşımızdakinin bayramını tebrik etmek.

Siyasi mesaj kaygılı bir fark var gibi..
Ancak, benim paranoyama verin, ‘Bayramınız kutlu olsun’ diyenlerle ‘Bayramınız mübarek olsun’ diyenler arasında sanki siyasi mesaj kaygılı bir fark var gibi geliyor bana.
Kendi kendime böyle bir endişeye kapıldığımdan olsa gerek, son yıllarda sadece ‘İyi bayramlar’ diyorum. Ama onun da ‘Hayırlı bayramlar’ versiyonu var, yine siyasi tercih kokan.

Mübarek / Kutlu / Hayırlı / İyi bayramlar...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8