Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Aziz Yıldırım: Şike Galatasaray ve Trabzonspor'un işi

@hmet

UZAKLARDAN
Local time
21:46
Aziz Yıldırım: Şike Galatasaray ve Trabzonspor'un işi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Olağan Toplantısı'nda konuştu.

azizz_1.jpg

28.07.2012 - 18:05​

aziz_yildirim_tutuklu_taraftarlari_ziyaret_etti.jpg

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Olağan Toplantısı'nda konuştu.
TEŞVİK TRABZON'DAN GELDİ

Karabükspor ikinci kalecisi Bülent Ataman'ın Emenike'ye teşvik parasını vermeyeceği bir gazeteci tarafından savcılığa Trabzonspor'dan teşvik geldiği belirtilmiş. Dinlensin istedik reddettiler. Sivassporlu futbolcuların dinlenmesini istedik Rıza Çalımbay'da dahil dinlenmesini istedik reddedildi.
ŞİKEYİ TRABZONSPOR YAPTI

Fenerbahçe Sivas maçında eski bir Trabzonlu oyuncu Sivas'a geliyor. Abdurrahman'a 1 milyon dolar getiriyor. Bunun üzerine bu olay Mehmet Yıldız'a gidiyor. Yıldız da başkan Mecnun Odyakmaz'a söylüyor. O da bunları kabul etmiyor. İmama 300 bin Lira vermişler. Trabzonspor 6 milyon'u ne yaptı? Düşünün imama para veriyorlar ki Trabzonspor şampiyon olsun diye. Biz bunu bedava yapıyoruz dedim.
BAŞBAKAN'I TEHDİT ETTİLER

Başbakan'a yapılan tehditleri, imama verilen parayı, incelenmesini istedik. Cevap alamadık. Ünal Karaman'ın maçtan önce Sezer'i arayıp transfer teklifi yapmasını sorduk. Cevap alamadık.
TÜRKİYE'YE ŞİKEYİ GALATASARAY GETİRMİŞTİR

Fenerbahçe'nin hesaplarının tümünün temiz olduğu bilinirken kasasında açık olan kulübün yöneticilerinin mahkemesinnin kısa sürmesini anlamadık. Hıncal Uluç 1976 yılında yazdığı yazada; 'Göztepe-Galataasaray arasında oyunu, bir ay önce ortaya çıkan bir iddiayı görmek için İzmir'deydim. Göztepe Galatasaray'ı yenerek kümede kalacağı iddia ediliyordu. Maç 17:10'da başlayacak iki takımda beyaz forma ile çıkacak ve Galatasaray soyunma odasına giderek forma değiştirecekti. Maçın saatinin değişmesi Göztepe'ye avantaj sağladı. Göztepe ilk yarım saatte 2-0 olunca averaj olarak rahatladı. Galatasaray yarı sahayı bile geçmek istemedi. Fatih Terim Göztepe forvetlerinin ofsayta düşmemesi için elinden geleni yaptı. İzmir seyircisi Göztepe lehine tek tezahürat bile yapmadı.' Böylece şikenin nerden başladığını herkes görmüş oldu.
HAVUZ SİSTEMİ SORGULANACAK

Aziz Yıldırım nefes aldığı sürece kirli eller Fenerbahçe'ye uzanamayacak. Hesap verecekler ve sonuçlarına katlanacaklar. Havuz sistemi Fenerbahçe tarafından sorgulanacak ve gereği yerine getirelecektir. Bu oyun artık bitmelidir.
BİZ ŞEREFSİZ DEĞİLİZ ŞİKE YAPMADIK

Havuzun bozulmaması için başkanlığımın ilk yıllarında büyük çaba sarfettim. Ancak dürüst olmamız lazım. Trabzonspor ve Galatasaray her süreçte bize bel altı vurmak istediler. Biz şerefsiz değiliz biz şike yapmadık.
AKIN'A 100 BİN LİRA MI EURO MU DOLAR MI VERMİŞİM!

Ben İbrahim Akın'a 100 bin euro vermişim. Polis daha benim TL mi, Euroı mu, Dolar mı verdiğmi karar veremedi? Dedim ki eğer ben bu parayı verdiysem Boğaz köprüsünden atlayayım bu iş bitsin. Eğer bunu ispatlayamazsınız siz istifa edin bu iş bitsin.
GALATASARAY DENİZLİ'YE PRİM GÖNDERMİŞ

Galatasaray 1.5 Milyon Euro'yu Song'a verdiğini iddia ediyor. Evrak yok, Fransa'ya gidiyorlar Song'u buluyorlar. Geçen hafta İstanbul'a getiriyorlar menajer gibi makbuz almak için. Denizli'ye Galatasaray prim göndermiş. Denizlispor'daki amigo Ali Demirkaya bana mektup yazdı.
MEKTUBU MAHKEMEYE VERDİK İŞLEM YAPILMADI

Mektupta; 'Ali İpek ve Yusuf Şimşek inkar etsede Sebat döviz bürosunda bu para geçti. Konfetiler ve meşaleler alındı. Ben o yıllarda amigoluk yapıyordum. Ben vicdanen rahatsız olduğum için size bir mektup yazdım' diyor. Mektubu mahkemeye verdik işlem yapılmadı.
GALATASARAY'IN 1 MİLYON DOLARI KAYIP

Denizli'deki bir memur 2006 yılında oynanan maç ile ilgili olarak vicdan azabı çektiğini belirterek Mehmet Berk'e mektup yazıyor. Belediye başkanını şikayet ediyor, 1 milyon dolar açıkta yok, ancak dosya kapanıyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8