Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Atlanta mdr 300b

tornawida

New member
Local time
08:20
arkadaşlar atlanta mdr300b bazı kanallarda ornek atv star fox sinyal seviyesi 67 sinyal kalitesi 90 oldugu halde kırmızı ve cihaz sinyal yok yazıyorsorun ne ola bilir.

lececafe

Co Admin
Local time
300B Modelinde besleme katında 10V 1000 Mikrofarat iki adet Condansatör var,bunların yerine 16V 1000 Mikrofarat takarsan diğer sinyallardeki zayıflıkda düzelecektir.Aynı frekansdan yaban Tv de gelmekte bildiğim kadarı ile ,başıma böyle bir durum gelmişti,Teknik servisden bir arkadaş bunu önerdi ve sorun düzelmişti.Cihazın performasıda ciddi şekilde artmıştı.

ALINTIDIR....

tornawida

New member
Local time
ustam bir gelişme soyleyeyim çıhaz ın H yayınlaı almadıgını keşfettim ve inceledim H kontrol tr bazen çalışıyor bazen çalışmıyor test ettım işlemci den gelen uç tr nin b şaseye çekerse H yayınları geliyor şaseye bazen çekiyor bazi çekmiyor işlemci diyecegim ama nedennbazen çalışıyor.
yani ya çalışması ya çalışmaması lazım ama bu işlemci saçmalıyor gibi sizin yorumunuz ne ?

tornawida

New member
Local time
arkadaşlar sonunda oldu işlem tamam.
çözüm: beslemede 3 volt çıkışında bulunan 2 adet 1000mf 16 volt condansator 2200mf 10 volt alarak değişti işlemci ısınmadan daha rahat çalışıyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8