Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Artık Futbol kavga unsuru olmamalı!..

F

fiesta73

Guest
Spor, kardeşliktir,dostluktur ve barıştır. Futbol, birleştirici ilkeleri olan, kitleleri kucaklayan, savaşları durduran, sınırlar ötesi siyasetleri bile etkisi altına alan bir oyun. Futbol, insanları savaşmamaya, birbirlerini yememeye, hiçbir şey için birbirlerini öldürmemeye iknâ edici bir rol üstlenmesi gerekirken ülkemizde nüfusun büyük bir bölümünü birleştiren tek unsur haline gelen futbol içlin bizler serinkanlı, husumetten uzak, yapıcı, birleştirici bir duruş sergilememiz gerektiğini düşünüyorum. Yaşam tecrübeme dayanarak söylüyorum, eğer Satbilforum'u seviyorsak ve onun yükselmesini istiyorsak birbirimizi sevmemiz ve birlikte bir şeyler başararak bu forum için çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. Birlikten kuvvet doğar. Fakat bütün bu iyi niyet mesajları problemleri halletmiyor. Forum üyelerinin birbirlerini rencide edici mesajlar yazarak hatta bazen birbirlerini tahrik ettiğini görmek hiç hoş değil. Biz forumda görevli üyelerin verilen görevleri en iyi şekilde icra etmek için çalışmamız gerekirken, zaman zaman bu yönde mesajlar verme gayreti yerine deyim yerinde ise bir kargaşa ortamı yartmamız forumumuzun geleceği açısından hiçte parlak görünmüyor.
Hepimizin gönülden bağlı olduğu birer takımımız var. Taraftarı olduğumuz bu takım şampiyon olsada olmasada her zaman yüreğimizin en üst köşesinde durmaya devam edecektir. Yine gözlemlerime göre söylüyorum.. Her maçtan sonra kısa bir üzüntü geçiren futbolcular sahadaki kıran kırana verdikleri mücadeleden sonra maç bitiminde rakip takım oyuncuları ile dostça sahayı terkederken maalesef bu takımları yönetmeye layık olmayan bazı yöneticilerin yenilgi sonrası taraftarlara yönelik hitaplarında "mutlaka yenilgiye kılıf hazırlayan" başka yerleri haksızca suçlayarak taraftarına hedef gösteren açıklamaları sonucu, taraftarları birbirine kin ve husumet besleyen birer canlı bomba haline dönüştürmektedirler.
Artık bizlerin bu oyunlara gelmeyip, hangi takımın taraftarı olursak olalım çevremizdeki dost ve arkadaşlarımıza, kırıcı söz ve davranışlardan uzak sevgi ve kardeşlik içeren mesajlarla zaten günbe gün zorlaşan yaşam şartlarımıza biraz kolaylık da bizler sağlayalım.
Ben diyorum ki! Bu güne kadar olanları, yazılanları ve söylenenleri bir kenara bırakalım, hatta üzerine birer çizik atalım ve bundan sonra bizlere yakışan mesajlarla dostluk ve arkadaşlıklarımızı pekiştirelim. Bu şekilde düşündükçe göreceksiniz herşey daha kolay ve daha güzel olacaktır.
Satbilforum hepimizindir ve bizler satbilforumu layık olduğu yere taşıyacağız.. Tüm Satbilforum görevli ve üyelerine sevgi ve saygılarımı sunarım.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8