Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

arkadaşlar 45 sn okuyun lütfen önemli .......

seyfi

Administrator
Local time
08:49
Sinan Aygün'ün çağrısı...
ARKADAŞLAR BUNU YAPMAK ZOR DEĞİL. BEN YAPTIM. GEÇEN HAFTA 2 AYLIK FİŞİMİN
HEPSİNİ ÇIKARTTIM VE ERİNMEDEN HESPLADIM.
YANİ DANONE YERİNE SÜTAŞ,NİVEA YERİNE ARKO ALMIŞIM VS. 2 AYDA 900 YTL
PARAM TÜRKİYEDE KALMIŞ ,TEK BAŞIMA O KADAR. SADECE 100 KİŞİ. DÜŞÜNÜN.....

ATO'dan tüketiciye '869' çagrisiAnkara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan
Aygün, ithal ürünler yerineBarkodu '869' ile başlayan yerli malı ürünleri
satın alma çağrısı yaptı.. Aygün, tüketim malı ithalatına giden her 6 bin
500 dolarınTürkiye'de bir kişiyi işsiz bıraktığını belirterek, '869'u al,
çocuğun İşsiz kalmasın'dedi.. Aygün, yaptığı yazılı açıklamada, yabancı
markalı Ürünlerin marketraflarını istila ettiğini ve ithal ürün tüketimi
Nedeniyle Türkiye ekonomisinin çıkmaza girdiğini kaydetti.. Aygün, bir
ürünün Barkoduna bakarak hangi ülkeye
ait olduğunun anlaşılabileceğini anımsatarak, Türkiye ekonomisinin
kurtuluşunun 869 rakamında gizli olduğunu savundu.. Aygün, şöyle konuştu:
'Türkiye ekonomisi bugün güçlü ekonomiler karşısında bağımsızlık savaşı
veriyor. Bu savaşta parolamız 869'dur. Yani Türk'ün şifresi 869'dur. Savaşı
kazanmak ve başı dik gezmek istiyorsak ülkemizin ürünlerine sahip çıkalım.
İthal ürünlere verdiğimiz her kuruş, ekonomimizi çıkmaz sokağa götürüyor,
yerli sanayinin bacası tütmez oluyor. Gençlerimize istihdam yaratılamıyor.
Yerlisi varken yabancı mal almak, kıt
kaynaklarımızın dışarıya gitmesi ve yatırımların azalmasıdır. Azalan
yatırım, çoğalan işsizliktir.'

hsynemk

New member
Local time
tamamen haklısınız katılıyorum

MeKa

Banned
Local time
Seyficiğim güzel söylüyorsunda bilmeden(bilinçsiz) o kadar çok yaptığımız alış-veriş varki..Çoğu malın nereden geldiğini bilmem(araştırma zamanım olmadı) ve bilmeyenler bu ülkede çoğunlukta..Yapılan alış-verişlerde bu nedenle bilinçsizce..
Nestle çukulatasının yabancı olduğunu inanın yakın zamanlarda öğrendim.Önemli olan yurda girişini engellemek diyorum ,Neden?.Yurt dahiline girmiş olan mallar ithal eden firmaya zarar olacağına göre yani dolayısıyle yine yurda maledilen bir zarardır diye düşünüyorum. Dediğini yapmak isteyipte yapamayan insan çok..Şu malları ayırd edici bir liste yapalım en iyisi.Tüm camia hangi mal nedir hangi ülkenindir bilsin..

Son düzenleme:
M

MEHMET_35

Guest
haklısınız hepinizde meka abinindededigi gibi hangi malın hangi ülkenin malı oldugunu anlamak tanın mak gerçekten zor

MeKa

Banned
Local time
İkinci kez cevap gireceğim.Sinan AYGÜN'E de teşekkürler ama kızacağım yine..Kızmayayım diyorum ama topiği okurken çağrışan bir konu olduğu için. tekrar.

Danone ve Sütaş..

İkisinin farkını biliyorum.Sütaş yerli firma..Gelde şimdi kızma yaa..Sütaş'ın yanına yaklaşmak mümkün mü.? Geçenlerde söylemesi ayıp Yoğurt aldım.Sütaş alamadım wallahi.6 ytl sınırını aşmış.Danone 4.5 ytl..Arkadaşlar bunlar memleket üzerinde dönen oyunlar.Sinan Aygün çıkıyor.Lütfen arkadaşlar diyor..Ama ne dediğinin farkında değil ki.Sen gitti bir "yoğurt al" densin ona..o parasının nereden geldiğini bilmiyor,fakir halkın niçin danone ye yöneldiğinin bilmiyor...Önce Türk Malları belli bir düzene sokulmalı.Sonra arkadaşlar sütaş danonenin altına düşebilmeli.Adamlar nasıl malediyorlarda bunu sütaş maledemiyor anlamak mümkün değil.(Bu fiyatlardan satış altında başka düşünce mi var?) .Etkin bir kanpanya için bunlar şart ve sütaş ve hertür firmalar da buna destek vermeli..

Not: 1 yıl öncesine kadar yalan yok wallahi sütaş yoğurt alırdım.Şimdi yanına bile yanaşamıyorum ki.kardeşim..

Seyficiğim sözlerim sana değil..ortaya..
Açtığın topicte böyle seslendiğim için ayrıca özür..

Son düzenleme:
F

fiesta73

Guest
Sinirlenme MEKA'cığım barkotları başlandıcı 30 - 37 rakamları arasında ki barkotlar Fransız ürünlerine aittir. Sinan Aygün'e gelince o her zaman donkişotluk yapmaya bayılır. Kendisi oda başkanı değilmi? Bir toplantı düzenlersin ve iş adamlarına Fransız mallarına ambargo koyduk kimse ithal etmesin dersin olur biter. Ama o ne yapıyor kalkmış masal anlatıyor. Hani dede korkut' tan anlatsa yüreğim yanmayacak. Anlattığı masalda ithal.. La Fonten'den.. Her zaman ki gibi komik oluyor alem adam şu sinan aygün vesselam.

seyfi

Administrator
Local time
Sinirlenme MEKA'cığım barkotları başlandıcı 30 - 37 rakamları arasında ki barkotlar Fransız ürünlerine aittir. Sinan Aygün'e gelince o her zaman donkişotluk yapmaya bayılır. Kendisi oda başkanı değilmi? Bir toplantı düzenlersin ve iş adamlarına Fransız mallarına ambargo koyduk kimse ithal etmesin dersin olur biter. Ama o ne yapıyor kalkmış masal anlatıyor. Hani dede korkut' tan anlatsa yüreğim yanmayacak. Anlattığı masalda ithal.. La Fonten'den.. Her zaman ki gibi komik oluyor alem adam şu sinan aygün vesselam.
Neden abi.Türklerin ürettiği malları kullansak zararmı ederiz?:stupidprv:

MeKa

Banned
Local time
Neden abi.Türklerin ürettiği malları kullansak zararmı ederiz?:stupidprv:

Seyfi'm sen beni yanlış anladın.Tabiiki ki yerli malı yurdun malı.Bunun savunucusuyum.Ama ben milletin parası bile yokki alsın ve sütaş alabilsin.Bunu vurgulamaya çalışmıştım...

F

fiesta73

Guest
Hayır asla. Benim söylediğim çok farklı bir şey. Benim tepkim Sinan Aygün'e dir.
Sinan Aygün Ankara Ticaret Odası "ATO" Başkanıdır. Yani Ankaradaki tüm şirketlerin kayıtlı olduğu odanın başkanıdır. Eğer Aygün sözlerinde samimi ise ve amacı üzüm yemek ise yapacağı iki şey vardır. Birincisi Türkiyenin metropol kentleri olan İstanbul ve İzmir TO. Başkanları ile bir araya gelir ortak bir karar alır ondan sonra türkiyede ithalat yapan firmalar çağırılır onlarla toplanılıp müşterek kararlar alınır ve fransız malları ithalatları durudurularak aynı ürünlerin başka dost ülkeler kaydırılması sağlanır. Böylelikle Fransadan öncesinde mal almış türk firmaları da iflasa sürüklenmemiş olur. Hangisi daha doğru seyficim. Halka dönüp fransız mallarını almayın demek mi yoksa fransız mallarını ithal eden firmalar ile anlaşıp bir daha o malların türkiyeye girdisini engellemek mi daha akılcı olur. İşte ben Sinan Aygün'ün makamında olsam gazetelere ucuz beyanatlar verip donkişotluk yapacağıma olaya daha gerçekçi yaklaşır ikinci yolu tercih ederdim. Yani kısacası konumuz yerli malımı yoksa yabancı malımı kullanmalı değil senin anlayacağın.

seyfi

Administrator
Local time
Ben şünun bunun demedimki,sadece yerli mallarını kullanmaya çalışalım dedim zaten......

F

fiesta73

Guest
Ben şünun bunun demedimki,sadece yerli mallarını kullanmaya çalışalım dedim zaten......
Bende zaten senin dediklerine değil Sinan Aygün'ün dediklerine tepki koydum. Burada söylediklerinde samimi olmayan sen ve ben değiliz. Sinan Aygün dür.

nihat44

New member
Local time
seyfi kardeşim bu önerin için teşekkürler herkesin bunu düşünmesini isterim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8