Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Allah'ın şanslı kullarından biriyim

kaptan-8

Co Admin
Local time
10:58
281020110853387791113_2.jpg
Beşiktaş'ın genç kalecisi Cenk Gönen, kendisini eleştirerek, dünya standartlarında bir kaleci olmaya çalıştığını söyledi.

Genç kaleci, Beşiktaş Kulübü'nün aylık çıkardığı Beşiktaş Dergisi'nin Aralık sayısında yer alan röportajında öne çıkan başlıklarda özeleştirinin öneminden ve hayata bakışından bilgiler verdi.

Cenk Gönen, özeleştiri mekanizmasını sürekli açık tutup, dünya standartlarına göre daha iyi kaleci olmak için çalıştığını dile getirdi.

Taraftarın önüne ''Beşiktaşlı Cenk Gönen'' olarak çıktığında yaşadığı mutluluğu tarif edemeyeceğini vurgulayan genç file bekçisi, ''Bir marşta da söyledikleri gibi, gerçekten taraftarımızın gücümüze güç kattığını yaşayarak öğrendim. Her maç öncesi Beşiktaş'ımızda oynamanın verdiği hazzı yaşıyorum. Kendimi Allah'ın şanslı kullarından biri olarak görüyorum'' ifadelerini kullandı.

Maç öncesi oynamaya hazır ve istekli bir kaleci, maç esnasında da kendine güvenen, sıradaki pozisyona odaklanan, cesur ve oyundan keyif alan bir kaleci olduğunu anlatan Cenk Gönen, şunları kaydetti:

''Profesyonel yaşantımda pek çok önemli kurtarış yaptım ancak yakın zamanda İstanbul'da oynadığımız Dinamo Kiev maçının son dakikasında üst üste yaptığım kurtarışlar çok önemliydi. Sporda p***o-sosyal alanların bir parçası olan mental antrenman da sporcunun performansına katkı yapan bir çalışmadır. Mesela nasıl kondisyon çalışmak için bir kondisyonerimiz varsa mental açıdan da hazırlanmak ve kendimizi geliştirmek için bir antrenörümüz, yani çalıştırıcımız olmalıdır. Felsefe, kelime anlamı olarak bilgeliği sevmek, bilginin peşinden koşmak anlamına geldiği için felsefe okumak ve hayatıma felsefeyi katmak öncelikle bana düşünce çeşitliliği kazandırdı. Artık daha çok planlı ve sistemli düşünüyorum. Benim hayat felsefemde iki temel soru vardır. Birincisi; 'Ben mutlu ve dopdolu bir yaşamı nasıl yaşayabilirim?', ikincisi; 'Ben nasıl iyi bir kişi olabilirim?' Bir kaleci, liderlik özelliklerini geliştirmiş bir sporcudur. Dolayısıyla hem kendisinin, hem de takımın coşku ve enerjisini artırmada kaleci daha baskın olmalıdır diye düşünüyorum.''

Rotahaber

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8