Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Ağlama Palyaço Makyajım Bozulur

SaTBiL™

Administrator
Local time
05:35
Web sitesi
www.cekingen.net
mgezentw9.png

Yazarı : Halit KIVANÇ

Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Müjdat Gezen'le Halit Kıvanç'ın yaptığı nehir söyleşi. Kitap Müjdat Gezen'in tüm hayatını, çevresindeki binlerce kişi ile birlikte anlatıyor. Gezen'in mizahi üslubu ve Kıvanç'ın akıcılığı ile.
Müjdat Gezen, nasıl Müjdat Gezen oldu?
Gülünç yanlarını yüzüne vurduğu bir toplumun en sevdiği sanatçılardan biri olmayı nasıl başardı? Onca inişler çıkışlar yaşayan bir ülkede, onca inişler çıkışlar yaşayan tiyatro camiasında nasıl ayakta kaldı? İçindeki gülme ve güldürme ateşini nasıl her zaman canlı tuttu? Ve yaşadığı acılara rağmen bu inceliği, bu duyarlılığı korumayı nasıl başardı?
Halit Kıvanç sordu, Müjdat Gezen anlattı... Kitabın adını, yıllar önce Aziz Nesin koymuştu zaten... Tan Oral'ın da çizimleriyle birlikte dört ustanın elinin değdiği bu Nehir Söyleşi ortaya çıktı.
"Müjdat, en özgün dostum sensin."
- Aziz Nesin-
"Müjdat Gezen gibi insanlar, Türkiye karanlığına ışık saçıyorlar, mutlu ve onurlu Türkiye'nin yolunu aydınlatıyorlar."
- Toktamış Ateş-
"Dilerim, yetiştirdiğiniz çocuklar da sizin gibi olsun."
- Memet Fuat-
"Müjdat Gezen'in kendine biçtiği misyonu, verdiği emeği, çabayı düşünüyorum. Ama en çok da çevresine yaydığı insan sıcaklığını, insan sevgisini düşünüyorum."
- Zeynep Oral-

Yayınevi : Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Dizisi : Nehir Söyleşi Dizisi
Fiyatı : 16. 00.YTL
Basım Yeri / Tarihi : İstanbul / 2006 - Ağustos

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8