Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin ( İşletim sisteminizi silmeden )

azizcan

New member
Local time
10:39
Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin sanal olarak
adım adım yapılacakları anlatıyorum dikkatle yaparsanız hiçbir sorun olmaz

İlk önce Virtual PC 2007'yi indirin
Bilgisayarınızda sanal bir makine oluşturmak için kullanacağınız Virtual PC 2007'yi indirebilirsiniz.

Virtual PC 2007'yi kurun
Kurulum dosyasının üzerine çift tıklayın. Programın kurulumu oldukça basittir, tüm adımları İleri düğmelerine basıp geçeceksiniz ve Virtual PC 2007 sisteminizde çalışır duruma gelecek

Sanal Makine oluşturun

Virtual PC altında bir sanal makine oluşturmak son derece kolay. Bütün yapacağınız File menüsünden New Virtual Machine Wizard komutunu çalıştırmak. Sihirbaz sizin için sanal makineyi adım adım oluşturacak

Sanal makinenize bir isim verin

Sihirbazın adımlarından ilkinde sizden oluşturacağınız sanal makineye bir isim vermeniz istenecek. Birden fazla sanal makine oluşturmak isteyebilirsiniz, bu yüzden kolayca hatırlayabileceğiniz bir isim vermekte yarar var.

İşletim sistemini seçin

Elbette bu seçenekler arasında Windows 7 bulunmuyor. Bu yüzden bu adımda Windows Vista seçimini yapıyoruz

Belleği ayarlayın

Standart 512 MB bellek yeterli değildir, Windows 7'nin doğru dürüst çalışması için burada en az 1024 MB seçmenizde yarar var.
BEN ŞAHSEN 2048 MB YAPDIM YETERİ KADAR BELLEK VARDI BENDE

Sanal disk yaratın

Her sanal makinenin bir sanal diske ihtiyacı vardır. Bu diske işletim sistemi kurulacak. Bilgisayarınızın sabit diskinin kapasitesine göre burada uygun bir sayı belirleyin. ÖneriM 20 GB'dır (sadece Windows 7 kurmak için). Diskin görüntü dosyasının sabit diskinizde nereye kaydedileceğini de ayarlayın

İşlem bitti

Finish düğmesine bastığınızda sanal makineniz oluşturulmuş olacak.

Makinenizi çalıştırın

Virtual PC 2007 konsolundan yeni sanal makinenizi seçip Start düğmesine basarak çalıştırın.
Bilgisayarınızı kapatıp açmayı unutmayın

Açılış medyasını belirleyin

Normalde Virtual PC 2007 çalıştığında eğer Windows 7 beta dosyasını DVD'ye yazıp DVD sürücüye taktıysanız açılış esnasında bu DVD kullanılarak sanal makine boot edilecek ve kurulum işlemi başlayacaktır. Eğer bu işlemi yapmadıysanız ve eğer Windows 7 beta ISO dosyası bilgisayarınızın sabit diskinde zaten varsa, hiç DVD harcamaya gerek yok. Açılış işlemini bu ISO dosyasına yönlendirerek Windows 7'yi mümkün olan en hızlı şekilde kurabilirsiniz.

Açılış için ISO dosyası seçin

Virtual PC 2007 penceresinde CD menüsünü açın ve Capture ISO Image komutunu çalıştırın. Ekrana gelecek olan diyalog kutusu içerisinde Windows 7 Beta ISO dosyasını seçin ve Open düğmesine basın.

Sanal makinenizi boot edin

ISO dosyasını bağladınız sanal makineniz Windows 7 ile açılmaya hazır. Action menüsünden Reset komutunu çalıştırın ve arkanıza yaslanın. Sanal makineniz açılacak ve Windows 7 kurulumu başlayacaktır.

Kurulum başlıyor

İşte Windows 7 kurulumu başladı. Bundan sonra size düşen adım adım kurulum işlemini gerçekleştirmek. Sanki tam teşekküllü bir makine kullanıyormuş gibi

İşte Windows 7 bilgisayarınızda

Windows 7 kurulumunu gerçekleştirdikten sonra Windows 7'yi bilgisayarınızda bir pencere içerisinde huzurlu bir şekilde çalıştırabilir, bu yeni işletim sisteminin nasıl bir şey olduğunu inceleyebilirsiniz.

windows 7'yi güle güle kullanın bu kadar basit biraz bilgisayar tecrübesi olan rahatlıkla kurar
verdiğim sanaldisk oluşdurucu 32 bit dir
not: windows 7'yi kurmadan önce lisans anahtarınızı almayı unutmayın
verdiğim linkden

Son düzenleme:

MeKa

Banned
Local time
Sanırım bu ingilizcesi v eTürkçesi çıkmadı henüs.7.0 ın artık piyasada olduğunu biliyorum fakat Türkçesi de mevcutmudur fikrim yok..

azizcan

New member
Local time
türkcesi henüz yayınlanmadı ama vista kullanıcıları için sorun olmuyor her şey aynı yerinde kullanması kolay o açıdan

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8