Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

17 yaşındaki Mert Apple’ı alt etti

@hmet

UZAKLARDAN
Local time
15:00
17 yaşındaki Mert Apple’ı alt etti

İstanbullu Mert Erdir, internette günün yıldızı oldu...

090620110814593246937_2.jpg

09.06.2011 Perşembe - 08:15

Merakla beklenen akıllı telefon iPhone 5’te kullanılacak iOS 5 yazılımını kıran İstanbullu Mert Erdir, internette günün yıldızı oldu.

Amerika’nın bilişim devi Apple, önceki gün büyük tartışma yaratan iCloud sistemi ile birlikte güncellenen yeni yazılımı iOS 5’i kamuoyuna tanıttı. Apple’ın henüz yapım aşamasındaki iPhone 5 telefonunda kullanacağı yazılım için, bir deneme sürümü hazırlandı. Apple tarafından önceden belirlenen yazılım uzmanlarına verilen iOS 5 Beta isimli yazılımı İstanbullu bir genç aşmayı başardı. 17 yaşındaki Mert Erdir, Apple’ın bu yazılımını kırdı ve başka bir yoldan güncelleme yapmayı başardı. Tek kuruş harcamadan akıllı telefonu iPhone’a yenilenen yazılımı yükleyen Erdir, sistemdeki bir açıktan yararlandığını açıkladı. Erdir sosyal paylaşım sitelerine yaptığı açıklamada “Amacım kimseye zarar vermek değil, sadece aşık olduğum Apple şirketinin ve belki bir gün tanışabileceğim Steve Jobs’un dikkatini çekmek. Bana Twitter’dan ulaşabilirsiniz. Bu yazılımı param olmadığı için kırdım, bu yüzden hevesli genç bir yazılımcıya bağışlarınızı bekliyorum” dedi. Kişisel blog sitesinde yapılacak maddi yardımları bekleyen Erdir ve iOS 5 hamlesi hakkında Apple bir açıklama yapmadı.

lececafe

Co Admin
Local time
17:00
Bu gençlere çok özel önem verilsin

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8