Erzurum’da 2 yl nce mezarla kabir ziyaretine giden ay oca iletmecilii yapan Cemal Uzun'un mezarlkta bulduu ay yldzl dal paras, grenleri artyor.

Erzurum’da 2 yl nce gittii kabir ziyaretinde yerde dal paras bulan 47 yandaki Cemal Uzun, dal yerden aldktan sonra elindeki aksyla dal yontmas sonucunda akna dnd. Uzun, "Kabir ziyaretimi bitirip eve dneceim srada mezarlk grevlileri orada aalar buduyorlard. Yerde bir dal paras dikkatimi ekti ve yerden aldm. Bu dal parasn yerden aldktan sonra ak bamla yontmaya baladm. Elimdeki dal yontarken bir ey dikkatimi ekti ve baktm ki daln ierisinden ay yldz bayramzn iaretleri kyor. Bu duruma ilk bata inanamadm dal tekrar kesmeye baladm, ama grdm ki ay ve yldzlar tekrar kyor. O an ok ardm ve duygulandm.

Daha sonra kendi kendime dndm acaba bu mezarln olduu yerde ecdadmz ne gibi olaylar yaad. Ecdadmz gemite ok byk iler yapm ki bu gn kadar byle mucizelerle karlayoruz. u anda Trk bayran gkten indirmek isteyenler iin aslnda bu dal ok gzel cevap. Bu bayra gkten kaldrmak isteseler bile bu bayran aa dallarndan, topraktan ve tatan fkracan grdm. Ecdadmzn Malazgirt'ten bu yana vermi olduu mcadeleyi grdm.

O gzlerim doldu ve dne dne ay ocama geldim. Dal parasn kahveye getirdikten sonra bir kutu ierisinde koydum ve 2 yldr saklyorum. Bu ay yldzl dal parasn mrmn yettii kadar saklayacam ve gelecek kuaklara rnek olsun diye aktaracam” dedi. (HA)